RADOST A TEPLO

Program zajištění zimní oblečení chudým dětem

I přes prvotní pocit absurdního faktu o použití zimního oblečení na černém kontinentu je potřeba reálně zhodnotit situaci. Oblasti našeho zájmu u města Mafinga v Tanzánii, jsou oblasti v nadmořské výšce kolem 2000 metrů nad hladinou moře. V zimním (suchém) období v této části Afriky od května do září pak teploty v noci klesají i k bodu mrazu a ne zřídka jej i překročí. Snažíme se proto o zajištění vhodného oblečení chudým dětem, vdovám a sirotkům bez možnosti jeho získání vlastní silou. Co na poli nevyroste musíte koupit a k tomu jsou třeba peníze, což místní narozdíl od základní stravy nemají.

Program rozdělení zimního oblečení je pak v oblastech organizován prostřednictvím místních křesťanských sborů a jejich členů. Nakupujeme v místním "velkoskladu" použitého oblečení ve slisovaných balících většinou po 45kg, což je asi 80 zimních bund. Zboží pochází většinou z Evropy, nebo Ameriky a my určitě za tuto cenu ho nejsme schopni do Tanzánie dovést i kdyby bylo zdarma. Musíme je roztřídit dle velikostí, vyjímečně drobně opravit. Na určení potřebných příjemců pomoci spolupracuje vždy s místní samosprávou obce a místním zástupcem státu (většinou učitel).

Když je mi zima, obléknu se. Tuhle naši samozřejmost nemůže udělat většina chudých dětí v této oblasti a přitom stačí tak málo 25,- Kč pro jedno dítě. Hodnota jednoho hamburgeru může zásadně změnit kvalitu života jednoho dítěte. Přidejte se k nám.

SDILEJTE NAŠI STRÁNKU