RADOST A TEPLO

RADOST A TEPLO

25 CZK / 1 kus použité zimní bundy

Program zimního teplého oblečení pro děti sleduje zajištění odpovídajícího oblečení pro dané klimatické podmínky v oblasti, a to především zimní bundy. Oblast kolem města Mafinga je známá jako jedno z nejchladnějších míst v Tanzánii díky své poloze a nadmořské výšce okolo 2000 m. Program realizujeme prostřednictvím místní samosprávy jehož příjemci jsou pouze chudé děti bez oblečení. 

STOP NEMOCI

STOP NEMOCI

800 CZK/ 1-5 příjemců dle náročnosti  péče

Program zajištění zdravotní péče vzešel z realizace našeho preventivního programu NEW START o zdravém životním stylu. Běhen návštěv místních lidí jsme se setkali s množstvím původně banálních zdravotních problémů, které však díky zanedbání způsobovaly i ohrožení na životě. Dle sdělení ředitele oblastní nemocnice není ani problém nedostupnost péče, ale především finanční možnosti pacientů, dopravní komplikace, předsudky a strach. Pomáháme takovým pacientům na tuto péči dosáhnout.

NEZÁVISLOST

NEZÁVISLOST

1000 CZK/ 1 koza - start podnikání a cesty k nezávislosti

Program darů domácích zvířat vdovám a sirotkům - v našem případě koz - můžeme na základě několikaletých zkušeností považovat již za osvědčený. Chov kozy pomáhá rozjet rodinný business prostřednictvím narozených mláďat, které má koza průměrně 2x do roka, a dále díky naši garancí zpětného odkoupení kůzlat za příznivou cenu. Starost o kozu je velmi nenáročná a starat se o ni může téměř kdokoliv - i relativně malé dítě nebo slepá vdova.

VZDĚLÁNÍ

VZDĚLÁNÍ

2500 CZK/ 1 žák na jeden školní rok , 35000 CZK roční provoz školy

Podpora sirotků a dětí vdov při dosažení přístupu ke vzdělání je velmi důležitou činností. Výuka na základní škole je v Tanzánii zdarma. Pro děti a rodiče z toho však vyplývají další povinnosti jako úhrada pomůcek, povinné uniformy a boty, zajištění stravy a další. Tato finanční zátěž většinou znemožňuje ohrožené skupině dětí se vzdělávání účastnit. Podporujeme jednotlivé děti i provozujeme vlastní školu v Sao Hill.

JÍDLO A DOMOV

POMOC V DĚTSKÝCH DOMOVECH

2000 CZK/ roční strava a pobyt pro jedno dítě

V oblasti se nacházejí 3 dětské domovy se kterými úzce spolupracujeme - v Mafinga, Matanana a Nyororo. Zdejší problematika největších potřeb spočívá především v zajištění stravy a hygieny pro ty nejmenší. Sušené kravské mléko, jako náhrada mateřského, med a dětské kaše, pleny, deky a matrace do dětských postýlek jsou nejžádanějším artiklem. Pomáháme také i s oblečením pro nemluvňata. Připojte se k nám finančně nebo fyzicky s pomocí těm nejmenším.
STAVEBNÍ ČINNOST

STAVEBNÍ ČINNOST

1000-5000 CZK/ Různý stavební materiál za měrnou jednotku

V oblasti vyvíjíme různorodou stavební činnost. Stavíme školy v Kibidula a Sao Hill, opravujeme domy vdov, sirotků a postižených v okolních vesnicích. Rozvíjíme další stavební činnost v oblasti materiálního zázemí školy jako prostory pro umístění solárního systému, ubytování učitele. V přípravě máme další projekty krizového centra a školy druhého stupně. Přidejte se k nám zakoupením stavebního materiálu nebo osobním nasazením a zapojením vašich řemeslných schopností.

SDÍLEJTE NAŠI STRÁNKU